• Svislé stěny

Svislé stěny

Realizace svislých stěn hal a s tím spojené úpravy.

Svislé stěny

Prosvětlovací pásy mají významný vliv na optimalizaci pracovního prostředí uvnitř objektu, výraznou úsporu světelné i tepelné energie. Na prosvětlovací pásy se používalo drátosklo, nebo skleněné kopility, které jsou z termoizolačního hlediska dávno překonány právě polykarbonátovými deskami. Navíc lze použít polykarbonát s různě barevným odstínem, případně v mléčném provedení. Tím jsme schopni zamezit nechtěnému oslňování pracovníků a omezit vznik skleníkového efektu.

Výhodou prosklení svislých stěn komůrkovým polykarbonátem je rovněž pružnost tohoto materiálu. Nedochází k jeho popraskání vlivem pohybu budovy, což bývá u výše zmíněných materiálu častým jevem, doprovázeným zvýšeným únikem tepla z objektu. Stejně tak nezanedbatelnou výhodou je i eliminace možnosti pracovního úrazu vlivem odpadnutím těchto těžkých materiálů.

Dnes se setkáváme s tímto materiálem ve stavebnictví čím dál častěji. Můžeme jej vidět na nových střešních světlících nebo prosvětlovacích pásech, používá se na prosvětlování a zateplování oken a svislých stěn na halách a výrobních prostorách.
Ale používají se rovněž na přístřešky a různá zastřešení, pergoly, markýzy nad vchody, zakrytí balkonů nebo bazénů atd. Stejně tak se s tímto materiálem můžeme setkat i při různých interiérových úpravách.

Jedná se o oblíbený stavební materiál pro jeho jednoduché a rychlé použití, pružnost a hlavně tepelně izolační vlastnosti a nižší váhu, také lepší cenové relaci oproti konkurenčnímu sklu.

Tento materiál se vyrábí v různých tloušťkách (4 – 40mm) a také v různých vnitřních strukturálních členěních, která se rozlišují podle počtu stěn (dvojstěn, třístěn až sedmistěn) nebo podle struktur vnitřního členění (XP, M, HC – včelí plástve atd.).

Díky těmto členěním, v součinnosti s tloušťkou materiálu, dosahuje polykarbonát různou tepelnou prostupnost, která se udává v U=W/m2K. Čím nižší hodnota tím lepší (nižší) únik tepla z tímto materiálem chráněným interiérem.

Na trhu se můžeme setkat s řadou názvů tohoto materiálu, které se liší podle výrobců desek, kteří se nachází v Německu, Itálii, Francii, Skotsku, Švýcarsku nebo třeba i České republice. Pro příklad: Makrolon, Politec, Lexan, Quinn, Akyver, Arla atd.

Další členění je pak podle struktury materiálu a skladby použitých komponentů a to polykarbonát komůrkový (dutinkový) nebo plný, plexisklo lité nebo extrudované. Samozřejmě s různým způsobem, místem a podmínkami použití.

Poslední podstatnou vlastností těchto polykarbonátů, která je těmto materiálům při výrobě dána, je opatření jedné nebo obou stran kvalitním UV vrstvou, která zabezpečuje zvýšenou životnost tohoto materiálu na použitých stavbách. Bez této úpravy by materiál působením UV záření velice rychle zkřehl, změnil barevnou strukturu a nesplňoval by požadované parametry.

Nezávazná poptávka

Klidně nám i zavolejte

+420 603 449 000