• Fasády

Fasády

Rekonstrukce a zateplení fasád, realizace prosklených stěn, montáže sendvičových panelů.

Fasády

Sappex servis s.r.o. se zabývá komplexním řešením provětrávaných fasád, použitím nejrůznějších progresivních materiálů, včetně detailního zpracování technických požadavků investora. Naším cílem je nabízet zákazníkům vysokou kvalitu provedených prací, dodávaných výrobků, služeb, a to vše za rozumné náklady. Navázali jsme spolupráci s dodavateli vysoce kvalitních materiálů tak, abychom mohli zákazníkům poskytovat co nejvyšší možné záruky jak na materiály, tak i na kvalitu provedené práce.

Velkým problémem dnešní doby, hlavně u starších průmyslových objektů, je jejich velká tepelná propustnost, takže dochází k velkým únikům, dnes čím dál dražší, tepelné energie. Zaměřili jsme se na řešení tohoto problému. Provádíme opláštění budov za pomoci sendvičových panelů různé síly od rozličných dodavatelů.

Výplň je provedena:

 • PUR pěnou (běžné)
 • Minerální vatou (se zvýšenou požární odolností)
 • Polystyrenem

Síla panelů je odvislá od požadavků na tepelnou prostupnost.

Instalace se provádí přidáním ke stávající stěně zateplovaného objektu, kde je potřeba zhotovit nový podpůrný rošt, na který se instalace panelů provede nebo vybouráním zdiva (případně jiné výplně stěny) a montáží panelů na stávající nosnou ocelovou konstrukci. Pro zvolení správné technologie je třeba vždy provést osobní obhlídku objektu v nutném případě provádíme i posouzení statikem. Panely se dají instalovat jak svisle tak vodorovně.

Panely jsou opatřeny zámkovým systémem, umožňujícím snadnou montáž a spojování jednotlivých panelů do celků a dodávají se ve dvou druzích kotvení:

 • viditelný spoj (kotvení v ploše panelu)
 • skrytý spoj (kotvení ve spoji)

Důležitými aspekty pro použití sendvičových panelů na opláštění je:

 • nízká cena pořízení sendvičových panelů v poměru k dalším stavebním materiálů
 • rychlost realizace
 • nízká hmotnost panelů a jejich mechanická odolnost
 • vynikající izolační vlastnosti panelů (tepelné, hlukové)
 • velký výběr profilování povrchu panelů
 • ochrana proti znečištění panelů a jejich snadná údržba
 • velká škála barevného provedení

Použití panelů je možné jak pro opláštění stěn, tak pro realizaci střech nebo interiérové úpravy.

Druhy fasád

Hliníkový systém opláštění
Tento lehce přizpůsobitelný hliníkový systém opláštění se využívá hlavně pro fasády reprezentativních a administrativních budov. Nabízí se široký sortiment výplní - sklo, polykarbonát, plné výplně, skládané panely.

Fasáda z cementovláknitých desek
Dodáváme větrané fasády z cementovláknitých desek Cembonit, Silbonit, Eternit, pomocí kterých je tvořena fasáda přirozeného vzhledu s nenapodobitelnou strukturou. Tento typ opláštění je vhodný nejen pro administrativní a bytovou výstavbu, ale i pro průmyslovou výstavbu svými jedinečnými vlastnostmi. Tento obklad je odolný vůči škůdcům, plísním a hnilobě.

Fasáda z alucobondových desek
Fasády z bondových desek jsou určeny ke zhotovení velkoplošných prvků pro opláštění budov s reprezentativním vzhledem a na obklady interiérů. Tyto větrané fasády vynikají dokonalou rovinností a mimořádně kvalitní povrchovou úpravou, zaručující dlouhou trvanlivost a barevnou stálost.

Mimo použití na novostavbách představují větrané fasády rovněž ideální materiál pro rekonstrukce, kde cílem je "nový kabát" pro stávající budovu, zpravidla pak i současné zateplení stávající budovy podle současných tepelně-izolačních kritérií. Snadná montáž, nízká hmotnost a vysoká pevnost desek, variabilita rozměrů a tvarů - to vše umožňuje krátké prováděcí lhůty a rozpočtové úspory. Tento typ opláštění splňuje nejrůznější požární požadavky.

Dodáváme větrané fasády z materiálu: Alucobond, Alpolic, Reynobond, Saraybond, Gutbond.

Fasáda z kompaktních desek Fundermax a Trespa
Jedná se o velkoformátové hladké desky na bázi tepelně vytvrzovaných pryskyřic, rovnoměrně zesílené dřevitými vlákny, slisovanými pod velkým tlakem a za vysoké teploty. Desky jsou odolné proti vlhkosti, poškrábání a otěru. Díky těmto vlastnostem jsou desky Fundermax a Trespa dokonalým materiálem pro úpravu fasád. Používány jsou také pro úpravu střešních atik, přístřešků, soklů a balkónů.

Fasáda z cortenového plechu, smaltovaného skla, pororoštu a tahokovu
Novým trendem fasádních obkladů se v posledních 10ti letech stal také obklad atmosfericky odolnými ocelovými plechy, které se pod obchodním názvem COR-TEN (corten) užívají pro aplikace fasádních obkladů - kazety, pásy, desky, ... Konstrukce je tvořena obdobně jako u všech ostatních typů provětrávaných fasád (hpl, cetris, plech, sklo, ....).
Skládaný plášť

Opláštění a zateplení budov tímto systémem je zhotoveno z ocelových C-kazet, tepelné izolace a trapézových plechů. Montáž trapézových plechů lze provádět v horizontálním i vertikálním směru dle barevného požadavku investora.

Nezávazná poptávka

Klidně nám i zavolejte

+420 603 449 000